Heřmanická keramika

Výrobou keramiky se zabývám od roku 1992. Jedná se o ruční kusovou výrobu, která zaručuje originalitu mých výrobků.
Výroba keramiky je vysoce ekologická – při výrobě nevzniká žádný přírodě škodlivý odpad. Keramika je minimálně nasákavá a proto ji lze používat i ve venkovním prostředí. Užitkové výrobky lze používat i mikrovlnných troubách a mýt v myčkách nádobí.
Keramická výroba má ve zdejším kraji dlouhou tradici. Ve středověku se v Jablonném v Podještědí těžila kvalitní keramická hlína, díky které vznikaly v okolí keramické dílny. Jejich výrobky byly zejména ve 14. století velmi žádaným zbožím a to i v sousedních zemích. Po nástupu průmyslově velkosériové výrobě malé dílny postupně zanikaly a s tím se vytrácely i lidové motivy, které se dnes snažíme znovu oživit.
Mé výrobky můžete zakoupit přímo v místě jejich vzniku – v Heřmanicích v Podještědí č.p. 145, nebo prostřednictvím e-mailové objednávky a konečně i na různých trzích, kterých se hojně zúčastňuji.
Novinky

05.04.2019

Výzva pro nové regionální producenty vyhlášena!

Podrobné informace zde:

http://www.dobry-vyrobek.cz/?p=clanky/vyzva-pro-zajemce-o-certifikat

Více informací
04.04.2019

Českolipský výrobek roku

Vyrábíte originální a jedinečné výrobky a chcete se jimi pochlubit? Pomohla by vám v podnikání propagace i drobná finanční injekce? Potom se přihlaste se do prvního ročníku soutěže o Českolipský výrobek roku.

Více informací a přihláška zde:

http://www.mucl.cz/prihlaste-se-do-souteze-o-ceskolipsky-vyrobek-roku/d-33866

 

Více informací
17.01.2019

Atelier Minart

Nové stránky naší držitelky certifikátu, paní Anny Mikešové, na kterých můžete
prohlížet a nakupovat šperky z pohodlí Vašeho domova:

https://www.atelier-minart.com/sperkyeshop/

Více informací
22.08.2018

Předávání certifikátu - Zahrádky srpen 2018

Předávání certifikátu Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj - Zahrádky, 18.8.2018 za účasti hejtmana Lbc. kraje pana Martina Půty

 

Více informací