Med a propolisové výrobky

Včelařství Dobrovolný

Rodinná včelí farma se rozkládá při úpatí kopce Kolný, na okraji obce Taneček, v severovýchodní oblasti CHKO České středohoří v nadmořské výšce 450 m. Dalo by se také říci, že včelaříme v malebné a romantické krajině Severních Čech na samém rozhraní CHKO České středohoří a CHKO Lužické hory. Někdy je toto území nazýváno i jako Máchův kraj. Současně obhospodařujeme okolo 150 včelstev. Jedním z našich hlavních cílů je zachovat farmu spíše menšího rozsahu, ovšem s maximálně kladeným důrazem na kvalitu výsledných produktů. Včely chováme tradičním způsobem v nástavkových úlech r.m. 39 x 24 a částečně v tenkostěnných úlech Langstroth 159.

   

Novinky

10.08.2020

Podporujeme lokální ekonomiku!

LAG Podralsko se zapojuje do podpory lokální ekonomiky!

Regiony sobě je kampaň, která má pomoci, aby naše venkovské regiony byly více odolné a soběstačné. Lokální ekonomika zjednodušeně představuje místní produkci pro místní spotřebu (zboží i služby) a jejím předpokladem je fungující místní trh.

Na tomto odkazu: http://www.regionysobe.cz/ zveřejňujeme prezentace regionálních producentů, ale i dalších zájemců, které slouží k mapování a propojování místních producentů s (nejen) místními konzumenty.

Více informací