Med Eva a Josef Novotní

Med je hodnotná potravina přírodního charakteru, která je vytvořena společenstvím včel ze sesbíraného nektaru z květů nebo medovice ze živých částí rostlin. Tyto šťávy včely přetvářejí a kombinují se svými specifickými látkami. Tento získaný produkt uskladňují a nechávají vyzrát v plástech.
Med je potravina přírodního sacharidového charakteru. Kromě jednoduchých cukrů obsahuje řadu minerálů, vitamínů, bílkovin, organické kyseliny, aminokyseliny, enzymy, hormony, barviva, aromatické látky, a řadu dalších látek.
Druhy medů: květový (lipový, vřesový, akátový, lesní, smíšený…). Je lehce stravitelný, vhodný pro děti od jednoho roku, pro rekonvalescenty, sportovce, běžné užití.
                        medovicový – obsahuje vyšší množství minerálních látek a stopových prvků. Je vhodný pro lidi s akutním a chronickým onemocněním dýchacích cest a pro nízký obsah bílkovin je vhodný pro pacienty s onemocněním ledvin.
Med hodnotíme podle: chuti: každý med má svoji charakteristickou chuť
                                        vůně: bývá více či méně výrazná, typicky medová s buketem květin ztrácí se při špatném skladování
                                        barvy: rozličná škála podle druhu medu
                                        konzistence: podle druhu medu.
Manželé Eva a Josef Novotní ze Zahrádek se mohou pyšnit dlouholetým oceněním Český med, tuto značku mohou používat pouze včelaři kteří mají provedené rozbory a byl jim předán certifikát o kvalitě. Med ze Zahrádek je pravidelně oceňován zlatými medailemi.

Novinky

17.01.2019

Atelier Minart

Nové stránky naší držitelky certifikátu, paní Anny Mikešové, na kterých můžete
prohlížet a nakupovat šperky z pohodlí Vašeho domova:

https://www.atelier-minart.com/sperkyeshop/

Více informací