Heřmanická keramika

Výrobou keramiky se zabývám od roku 1992. Jedná se o ruční kusovou výrobu, která zaručuje originalitu mých výrobků.
Výroba keramiky je vysoce ekologická – při výrobě nevzniká žádný přírodě škodlivý odpad. Keramika je minimálně nasákavá a proto ji lze používat i ve venkovním prostředí. Užitkové výrobky lze používat i mikrovlnných troubách a mýt v myčkách nádobí.
Keramická výroba má ve zdejším kraji dlouhou tradici. Ve středověku se v Jablonném v Podještědí těžila kvalitní keramická hlína, díky které vznikaly v okolí keramické dílny. Jejich výrobky byly zejména ve 14. století velmi žádaným zbožím a to i v sousedních zemích. Po nástupu průmyslově velkosériové výrobě malé dílny postupně zanikaly a s tím se vytrácely i lidové motivy, které se dnes snažíme znovu oživit.
Mé výrobky můžete zakoupit přímo v místě jejich vzniku – v Heřmanicích v Podještědí č.p. 145, nebo prostřednictvím e-mailové objednávky a konečně i na různých trzích, kterých se častozúčastňuji.


Novinky

10.08.2020

Podporujeme lokální ekonomiku!

LAG Podralsko se zapojuje do podpory lokální ekonomiky!

Regiony sobě je kampaň, která má pomoci, aby naše venkovské regiony byly více odolné a soběstačné. Lokální ekonomika zjednodušeně představuje místní produkci pro místní spotřebu (zboží i služby) a jejím předpokladem je fungující místní trh.

Na tomto odkazu: http://www.regionysobe.cz/ zveřejňujeme prezentace regionálních producentů, ale i dalších zájemců, které slouží k mapování a propojování místních producentů s (nejen) místními konzumenty.

Více informací