Kozí sýry z Nového Dvora

Vítejte na naší kozí farmě.
Kozí farma Nový Dvůr se nachází mezi obcemi Zahrádky a Sosnová u České Lípy a je zaměřena na chov české kozy hnědé, krátkosrsté a na produkci kozího mléka a produkci výrobků z kozího mléka.
 Ve výrobcích z kozího mléka převládá produkce měkkých a polotvrdých sýrů podle ověřených receptur a s použitím výhradně přírodních kultur a originálního syřidla. Veškeré sýry jsou vyráběny výhradně z pasterovaného mléka bez použití jakýchkoliv konzervačních, barvících přísad (emulgátorů a barviv).
 Kromě kozích sýrů naše farma dále produkuje:
• kozí syrovátku na léčebné účely
• vyčiněné kozí kůže
• kůzlečí maso v době porážek jatečních kůzlat
Naše výrobky lze zakoupit výhradně na naší farmě – doporučujeme zboží předem objednat a na dodávce se předem domluvit. Množství našich výrobků je limitováno možnostmi našich koz.
Farma Nový Dvůr  se může pyšnit 200letou historií. V červenci 2011 získala farma titul ŠLECHTITELSKÝ CHOV (v ČR jej mají pouze 3 farmy). O sýry je velký zájem a proto doporučujeme předchozí objednání na webových stránkách farmy.

Novinky

10.08.2020

Podporujeme lokální ekonomiku!

LAG Podralsko se zapojuje do podpory lokální ekonomiky!

Regiony sobě je kampaň, která má pomoci, aby naše venkovské regiony byly více odolné a soběstačné. Lokální ekonomika zjednodušeně představuje místní produkci pro místní spotřebu (zboží i služby) a jejím předpokladem je fungující místní trh.

Na tomto odkazu: http://www.regionysobe.cz/ zveřejňujeme prezentace regionálních producentů, ale i dalších zájemců, které slouží k mapování a propojování místních producentů s (nejen) místními konzumenty.

Více informací