Mléko Prominent

Zemědělské obchodní družstvo Brniště produkuje a prodává v síti „mlékomatů“ čerstvé mléko.
Čerstvé mléko obsahuje mikroorganismy a živiny nezbytné pro rostoucí organismus dítěte a mladého člověka.Čerstvé mléko obsahuje 14 minerálů a je hlavním zdrojem vápníku. Obsahuje laktózu a aminokyselinyzvyšující využitelnost vápníku v lidském organismu, dále stopové prvky a řadu vitamínů (A, B1, B2, B6, E, K D, C).
 Čerstvě nadojené mléko chutná jinak než mléko upravené a odtučněné. Chuť čerstvého mléka je bohatá a plná. Narozdíl od pasterovaného mléka může čerstvé mléko díky kulturám ušlechtilých mléčných bakterií zkysnout. Můžete tak vychutnat všechny rozmanitosti chutí kysaného mléka a výrobků z něj. Kysané druhy mléka jsou dobře stravitelné, obnovují střevní mikroflóru a chrání před infekcemi zažívacího traktu.
Češi přichází znovu na chuť mléku. Mléko Prominent je přivezeno přímo z mléčné farmy ZOD Brniště – Velký Grunov, která patří k předním chovatelům černostrakatého holštýnského skotu v Česku. Zákazník dostává skutečně plnohodnotné mléko, kterému se ta odstředěná a trvanlivá nemohou vyrovnat. Mléko je pravidelně kontrolováno, ale pokud chcete mít naprostou jistotu, doporučuje se ho před přímou konzumací převařit. I takové mléko je přitom špičkovou potravinou.
 

Novinky

10.08.2020

Podporujeme lokální ekonomiku!

LAG Podralsko se zapojuje do podpory lokální ekonomiky!

Regiony sobě je kampaň, která má pomoci, aby naše venkovské regiony byly více odolné a soběstačné. Lokální ekonomika zjednodušeně představuje místní produkci pro místní spotřebu (zboží i služby) a jejím předpokladem je fungující místní trh.

Na tomto odkazu: http://www.regionysobe.cz/ zveřejňujeme prezentace regionálních producentů, ale i dalších zájemců, které slouží k mapování a propojování místních producentů s (nejen) místními konzumenty.

Více informací